Kako stvoriti sreću?

19. 06. 2012

Piše: Marija Kujundžić, mag.ing.techn.text.

Tko odlučuje hoćete li biti sretni ili nesretni? Odgovor je:  vi!

Abraham Lincon rekao je da su ljudi jednostavno onoliko sretni koliko u svojoj svijesti to odluče biti.

Možete biti nesretni ako to želite. To je najlakše na svijetu. Jednostavno odaberite nesreću. Samo govorite sebi samome da ništa ne ide dobro, da ničime niste zadovoljni i sigurno ćete biti nesretni. No ako kažete sebi: „ Sve ide dobro . Život je dobar. Odabirem biti sretan“, bit ćete posve sigurni da će biti onako kako ste odlučili.

 

Reprogramiranje mozga

Navika sreće razvija se jednostavnim vježbanjem sretnog mišljenja. Napravite mentalni popis sretnih misli i svakoga dana ih nekoliko puta spominjite. Ako vam u um uđe nesretna misao, odmah zastanite i zamijenite je sretnom mišlju. Svakoga jutra prije nego što ustanete, legnite opušteno u postelji i namjerno ubacujte sretne misli u svijest. Neka kroz vaš um prođe niz sretnih slika  i iskustava koje očekujete imati toga dana. Uživajte u njihovoj radosti. Takve misli pripomoći će da se događaji upravo tako i odviju.

Podsvijest se, baš kao i računalo, lako može reprogramirati, tvrdi Paul McKenna, britanski hipnotizer i stručnjak za neurolingvističko programiranje. Mnogim ljudima negativno ponašanje i razmišljanje prelazi u naviku. Zbog toga se mijenjaju kemijski procesi u mozgu, pa nezadovoljstvo i potištenost nesvjesno postaju rutina.

Jedan nesretnik je svako jutro za doručkom svojoj supruzi govorio: „ Danas će biti još jedan težak dan.“ Nije to ozbiljno mislio, ali je imao bubu u glavi po kojoj će njegova izreka da će opet biti težak dan zapravo izići na dobro. No stvari su mu pošle loše, što ne iznenađuje, jer ako predočavate i tvrdite nesretan ishod, tako bivate skloni stvaranju upravo takvih uvjeta.

 

Ne tvrdite da će stvari poći loše toga dana. Govoreći tako, pripomoći ćete da zaista pođu loše. Na sebe ćete navući sve činitelje, važne i manje važne, koje će pridonijeti nesretnim uvjetima. Posljedica toga je da ćete se pitati: „Zašto mi ništa ne ide? Zašto je život tako težak?“ Razlog se može pronaći u načinu kako ste započeli dan svojim mislima.

Odijevajući se,  ili doručkujući, glasno izrecite nekoliko ovakvih napomena: „Mislim da će danas biti divan dan! Vjerujem da ću uspješno riješiti sve probleme koji će danas iskrsnuti. Dobro se osjećam mentalno, tjelesno i emocionalno. Čudesno je biti živ. Zahvalna sam na svemu što sam imala, na svemu što sada imam, i na svemu što ću imati. Ništa neće poći loše . Zahvaljujem Bogu na svemu dobru.“

 

Zabrinutost je otrov

Izbacite mržnju iz srca i brige iz uma. Ne morate biti žrtvom zabrinutosti. Jer što je zabrinutost kad se svede na svoj najjednostavniji oblik? To je jednostavno nezdrava, destruktivna mentalna navika. Niste se rodili s navikom zabrinutosti. Stekli ste je. Budući da možete promjeniti svaku naviku i svaki stečeni stav, možete ukloniti i zabrinutost iz svoga uma. Jedan od razloga zašto se zabrinjavate jest u tome da vam je um doslovno zasićen mislima punim strahovanja i očekivanja poraza.

Da bi ste se tome suprostavili počmite ispunjavati um mislima o vjeri, nadi, sreći i zanosu. Činite sve dok te kreativne misli ne prožmu vaš podsvjesni um. Njegujte optimizam, a ne zabrinutost. Živite jednostavno, očekujte malo, a dajte mnogo. Ispunite život ljubavlju. Zračite sunčevim svjetlom. Činite drugima ono što želite da oni čine vama.“
Ponašajte se tako tjedan dana i iznenadit ćete se. Kada to počnete primjenjivati, otkrit ćete najnoviju, najsvježiju i najdivniju metodu uspješnog i sretnog života.

 

Comments are closed.