Poslovni treninzi

Svako poslovanje, bilo uspješno ili neuspješno čine ljudi, oni su ti gdje je početak svake pozitivne promjene. Treninzi Centra uspjeha specijalizirani su za razvoj tzv. „mekih vještina“, posebice za područje međuljudskih odnosa i „self managementa“.

Sve navedene treninge i radionice kreira i održava voditeljica Centra uspjeha Irena Jurjević.

 

Poslovni networking Funky business u organizaciji “Centar uspjeha”

 

Kako radim poslovne treninge?  – medotologija

Kombinirajući teorijska znanja i konkretne tehnike iz raznih pravaca humanističke psihologije te praktična znanja iz svog dugogodišnjeg rada s pojedincima i grupama, metodologiju in-house treninga temeljim na četiri koraka:

 

1. Analiza trenutnog stanja
Ovo je najvažniji korak, jer trening detaljno prilagođavam potrebama polaznika. Upoznajem se s problemima na kojima želimo raditi te postavljamo jasne i mjerljive ciljeve. Zajednički utvrđujemo teme koje ćemo obrađivati na treningu te dinamiku održavanja i praćenja usvojenih vještina.

2. Održavanje treninga
Sve treninge temeljim prvenstveno na iskustvenom radu: razmjeni iskustava polaznika, rješavanju njihovih konkretnih poslovnih problema, vježbanju novih strategija i ponašanja. Uz “domaće zadaće” polaznici imaju mogućnost isprobati novo naučene vještine na svojim stvarnim poslovnim situacijama. Uz manji dio teorije koja je potrebna da bi shvatili problematiku, treninge temeljim uglavnom na primjerima iz prakse, jer ljudi uvijek bolje pamte i usvajaju konkretne situacije, nego sami teorijski okvir.

3. „Follow up“
Često se dogodi da polaznici aktivno uče i vježbaju na treningu, a nakon njega odustanu od naučenih znanja i vještina. Kako bi dugoročno ostvarili postavljene ciljeve, dogovaramo dodatni kratki „follow up“ trening na kojem utvrđujemo znanja te rješavamo eventualne probleme koji su se pojavili u praksi.

4. Individualne konzultacije
Neko dogovoreno vrijeme nakon treninga omogućujem polaznicima individualne konzultacije ili individualni coaching.

 

IBM 3 500

Trening u IBM-u “Empowering women in business”

 

Evo nekih čestih primjera iz moje osobne prakse rada vezano uz poslovni kontekst:

  • „Naši zaposlenici žale se na stres, sad već prečesto idu na bolovanje. To postaje ozbiljan problem.“
  • „U svom timu imam jednog zaposlenika koji minira rad cijelog tima. Ne znam više što da radim s njim. Ni na što ne reagira.“
  • „Ispod sebe imam dvadeset ljudi. Posao nosim doma, jer ne stignem svoje zadatke dovršiti u uredu, svaki čas me netko prekida svojim pitanjima. Al ja sam im voditeljica, ne mogu ih ostaviti na cjedilu.“
  • „Neprestano stižu novi zadatci i ciljevi koji trebaju biti gotovi „jučer“. Stresiram se i gubim koncentraciju u svemu tome.“
  • „Kod nas su stalno dva odjela u rivalstvu. Zapravo se cijelo vrijeme bavimo se prepucavanjem i ne idemo naprijed.“
  • „Ja uopće nemam problema sa svojim poslom. Nervozu i problem mi stvaraju kolege koji stalno nešto hoće.“
  • „Jučer na sastanku kolegica je projekt koji sam ja osmislila predstavila kao svoj. Zapravo mi je elegantno pred nosom ukrala ideju i pobrala zasluge za to.“
  • „Vodim tim ljudi. Kad im nešto važno govorim što želim da naprave jednostavno me ne čuju. Više ne znam kako da im se obratim i što da učinim.“
  • „Šefica uopće ne cijeni moj rad i ne vidi koliko je moj tim pridonio radu tvrtke. A mi se trudimo ko budale.“
  • „Ne možemo raditi kvalitetno svoj posao, jer nam susjedni odjel ne daje sve informacije potrebne za rad. Drže ih za sebe ko da ćemo ih iskoristiti protiv njih.“
  • „U našoj firmi ima puno podmetanja nogu. Nadređeni nas drže u stalnom strahu od otkaza. Radimo u svojevrsnoj „psihozi“. Ne mogu više tako, svi skupa pucamo po šavu.“
  • „Izlazim iz pozicije zaposlenika u jednoj tvrtki i pomalo krećem u poduzetničke vode. Oduvijek to želim, ali osjećam veliku nesigurnost i nikako da napokon „skočim“ u to i pustim stari posao. Trenutno sjedim na dvije stolice i zapravo se ne mičem. Mislim da mi fali hrabrosti i samopouzdanja.“

 

OKVIRNE TEME IN – HOUSE TRENINGA:

UPRAVLJANJE SAMIM SOBOM U VISOKO STRESNIM SITUACIJAMA

bijesza webSvakodnevno smo svjedoci otvorenih ili prikrivenih sukoba među zaposlenicima, neugodnog ponašanja prema kupcima, klijentima i kolegama.

Ovakva atmosfera umanjuje produktivnost i motivaciju za rad zaposlenika. Sve veći zahtjevi na poslu u sve kraćem vremenu, pojačavaju pritisak na ljude, koji na to odgovaraju stresom i često neprimjerenim ponašanjem.

 

ASERTIVNOST – KAKO SE ZAUZETI ZA SEBE POŠTUJUĆI DRUGE?

Znate li zatražiti nešto za sebe tako da vas drugi ozbiljno shvate? Koliko jednostavno vam je reći NE kad drugi nešto traže od vas?

Asertivno ponašanje je ono u kojem osoba aktivno poduzima korake prema ostvarenju svojih ciljeva, zna reći “ne” tako da se druga osoba osjeća dobro i zna kako tražiti za sebe, bez nepotrebnog osjećaja straha. Asertivnost je osobina koja se ne stječe samim rođenjem, vježba se tijekom života.

 

KORIŠTENJE INTUICIJE U DONOŠENJU ODLUKA

odluke

Odluke mogu biti svakodnevne i manjeg značaja, a mogu biti i takve da utječu na ostatak našeg života. Ako ste u restoranu i pogriješite u odluci što ćete naručiti, šteta nije velika.

No, ako donesete pogrešnu odluku o tome gdje ćete živjeti, što ćete studirati, hoćete li prihvatiti posao ili krenuti u samostalne vode – posljedice mogu biti teške i dugoročne.

 

 EMOCIONALNA KOMPETENCIJA U POSLOVANJU

Young businesswoman interviewing for a new job

Kako upravljati vlastitim emocijama u poslovanju?”

Za napredovanje u poslu važni su kvocijent inteligencije i stručna znanja, no istraživanja su pokazala da se odlučujućom pokazala vještina upravljanja vlastitim osjećajima i razumijevanje osjećaja drugih ljudi. ..

U SAD-u 1999.je provedeno istraživanje u kojem su znanstvenici otkrili što je to po čemu se najuspješniji menadžeri razlikuju od ostalih. Utvrđeno je da svi zajedno posjeduju visoku razinu stručnih znanja, no za uspjeh u poslovanju presudan je bio njihov visoki stupanj emocionalne inteligencije.

 

 UPRAVLJANJE STRESOM I ŽIVOTOM

stresU današnjem poslovnom svijetu zahtjevi izvana sve su veći, dok je vrijeme za ostvarivanje istih sve kraće.

U skladu s tim promjenama od sebe očekujemo visoke rezultate i postavljamo gotovo nedostižne životne ciljeve. Kao rezultat toga dobivamo stanje trajne napetosti i stresa.

I znamo ga prepoznati, no najčešće ne znamo kako ga se riješiti ili ga izbjeći…

 

Reference:

lotusmedia1 poslovni prijatelj ekonomski banner1
Vizitke MPR_zuta NEi Institut za menadžment najmanja
bmg logo1  business.hr  24sata web
krijesnica suradnja  Kapsch-_Logo 120 Radovan Petrović
Eurco130 Rimac logo najmanja Integra znanja logo mala
boxmark logo mala Modus 130 IBM 150
Mapa znanja 150  Pošta140  ht 150
coca-cola

 

Naši polaznici i klijenti kažu o nama…